עמדות עמידה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עמדות עמידה 

בין הבקשות של תיקון ועיצוב של סביבת עבודה, הארגונומיה של עבודה משרדית, דואגת שכל עובד לא רק ישב נכון בכיסא מותאם לו, אלא גם שחלק מהזמן יתבצע בעמידה….כן, היום נדרש לחלק את העבודה בין ישיבה ועמידה.  כבר מכריזים שזה לא "טרנד" .. לעבוד בעמידה, גם זו לא אופנה, זו דרישה אשר הוטל על מי שיושב שעות רבות מול מחשב .

מבחינה בריאותית העבודה על כפות רגליים מספר שעות ביום, תורמת לזרימת דם טובה יותר ויעזור למניעת כאבי גב, לרבות מניעת כאבי מותניות.

נזכור שלשבת זמן ארוך, ועם נוסיף את התנועות החוזרות עם העכבר ומהקלדת, גורם לנזקים וליקויים בריאותיים , גופניים ונפשיים, כגון: עייפות ומתח בשרירים, דלקת בעורקים, במפרקי ברך, ירך וכמובן בעיות בעמוד השידרה, ברכיים ורגליים.

בין ההמלצות לעמדת עבודה משרדית, ניתן למצוא : 

  • בין 8 שעות עבודה סטנדרטיות ביום, 5-5 וחצי שעות לעבוד בישיבה על כיסא ארגונומי כמובן, והשאר: 2 וחצי- 3 שעות לעבוד בעמדה מותאמת לעמידה.
  • שיחות בטלפון נייד, על נושאי עבודה, כמובן, נצל זאת כדי להפעיל גופנית את השרירים, המפרקים וכ"ו, במקרה זה לשים לב לא להפריע לשכנים, לעמיתים לעבודה בסביבה.
  • חשוב להרחיק קצת מסביבת השולחן עבודה  מכשירים כמו: פקס, מגרסת נייר, מכשירי שקילה. בהנחיות הללו חייבים לשים לב וזה חשוב לא פחות, לבצע בתבונה, בצורה סבירה ולהשתמש בהיגיון, כאשר הכוונה היא: לשנות תנוחות, לקום, לעמוד, ללכת, לבצע תנועות אחרות בזמן העבודה, בשל התנועות החוזרות של עבודה רק עם עכבר ומקלדת, כאשר רוב הגוף יושב יחסית סטטי.

היום יש שולחנות לעבוד בישיבה ובעמידה, עם הפעלה אלקטרוניות קלה, ידידותית ונוחה, שעובד יכול לשבת ולעבוד ולסירוגין לשנות ולהתאים תנוחה לעמדת עמידה.      

סימון פתרונות ישיבה בע"מ

שתולים 70 ת"א

טל': 03-5370150

דילוג לתוכן