כסא תלמיד

איך בוחרים כסא תלמיד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תלמידים ובעיקר הצעירים שבהם, אינם רגילים לשבת במשך שעות על כסא ואפילו בבית הספר – יש להם הפסקות תכופות בין השיעורים. כאשר הכסא של התלמיד אשר נמצא בבית שלו, איננו נוח, הדבר יכול להשפיע על היכולת שלו להתרכז ולהכין את השיעורים. ישנם לא מעט הורים שאינם מבינים מדוע הילד לא מצליח לשבת לאורך זמן על הכסא שבבית. חלק מהם תולים את הבעיה בלקויות שונות של קשב וריכוז, כאשר בפועל הילדים אינם סובלים מכל לקות שהיא, אלא פשוט הכסא שלהם לא נוח להם ולפעמים אפילו גורם להם לכאבים בעת הישיבה עליו. בחירה של כסא תלמיד צריכה להיעשות מתוך מחשבה עמוקה באשר להתאמת הכסא הספציפי אל הילד שאמור לשבת עליו, כאשר איכות היא מילת המפתח.

מהם הקריטריונים לבחירת כסא תלמיד?

כדאי לבחור כסא תלמיד בהתאם לגודלו של הילד, לפני כל קריטריון אחר. חשוב שהילד לא "יטבע" בתוך הכסא וכי גבו יקבל תמיכה מלאה. מצד שני, רכישה של כסא עבור תלמיד צריכה להיעשות גם בהתאמה לכיוון ההפוך – כלומר לא לקנות דגם המיועד לילדים צעירים, עבור האחים המתבגרים שלהם. אם יש כמה תלמידים בבית, כדאי לבדוק איזה דגם של כסא יתאים לכל אחד מהם לפי גודלו, גובהו ומשקלו. נסו לתת לילד שקונים לו את הכסא, לבחון את הדגמים השונים בחנות עצמה ולראות האם הוא נוח לשימוש עבורו. כסאות שניתן להנמיך ולהגביה אותם, הם מצוינים, אך שימו לב שילדים צעירים לעיתים מתקשים לתפעל אותם ומכאן שכדאי לבחון מראש גם את העניין הזה.

התאימו את הכסא גם לעיצוב החדר

קריטריון נוסף לבחירת כסא לתלמידים הוא עיצוב החדר שלהם. צבעים "שקטים" על הקירות וחדר שאיננו מאובזר יותר מדי, יקבל באהבה כסא שהוא דווקא צבעוני ומלא חיים, כזה שיכניס עניין למראה של החדר. לעומת זאת, חדרים שהם עמוסים בציוד ובצבעים שונים, כדאי "להרגיע" באמצעות כסא תלמיד בעיצוב קלאסי ובצבעים רגועים יותר.

כמה צריך לעלות ריהוט לתלמידים?

ישנם פתרונות של כסאות עבור תלמידים בכל מיני מחירים. בדרך כלל המחירים הנמוכים מאוד, יהיו של כסאות שאינם איכותיים. המראה של כסא תלמיד חדש לא צריך להטעות אתכם – חשוב יותר שמלבד הוויזואליות הנאה, הוא גם יחזיק מעמד לאורך זמן ו"יחזיר" את ההשקעה הכספית בו. בחרו כסאות בעלויות ממוצעות והשקיעו בבחינה מדוקדקת של נתוני המוצר. תוכלו לשאול בחנות את המוכרים ולקבל ייעוץ באשר להתאמת הכסא והריהוט של התלמיד באופן כללי, אל הבית שלכם והתקציב הפנוי לכך.

דילוג לתוכן