כסא ארגונומי

כיסא ארגונומי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מה חשוב לדעת על כיסא ארגונומי

הגיע היום הגורלי והחלטתם ללכת ולרכוש כיסא למשרד החדש או להחליף את הריהוט הקיים. לא חשבתם שזה יהיה סיפור כזה רציני ובכן, אז טעיתם- בחירת כיסא משרדי ארגונומי, שיענה על דרישות העבודה שלכם וגם שיתאים לעובד שלכם או לכם ספציפית זה בהחלט נושא שצריך להקדיש לו כמה דקות של מחשבה.

לפני שנוכל לבחור כיסא ארגונומי נכון, עלינו להתחשב בכמה עובדות בנושא:

● עיצוב הכיסא משנה! לא כל כיסא משרדי צריך להיראות רציני מידי ולשדר עסקים. האפיון החיצוני של הכיסא משליך על הפונקציונאליות של הכיסא. זה חלק מהמשתנים שמתייחסים אליהם כשמעצבים "כיסא ארגונומי".

● העובדה שכיסא מוכתר כ- " ארגונומי" לא מחייבת שהכיסא יענה על הדרישות שלכם ובהכרח יתאים לכם. כיסא נחשב ארגונומי מתי שהוא מותאם למידות של האדם היושב עליו ובהתאמה גם לסוג העבודה שהוא / היא עושה.

●כיסא הוא כלי; ולכלים יש נטייה להתבלות.
בידקו שאתם רוכשים את המוצר מבית עסק שמבטיח שירותי תיקונים ואחזקה שוטפת עבור הכיסא.

טוב אז הבנו את העקרונות של בחירת כיסא ארגונומי נכון, אז אילו תכונות צריכות להימצא בכיסא ובמה צריך להתחשב לפני ששולפים את הארנק ורצים לקופה:

● שליטה בגובה המושב- יש לראות שבסיום הכוונון; שתי כפות הרגליים מונחות באנך על הריצפה וישנה זווית של 90 מעלות בין החלק העליון של השוק אל הירך. הסיבה לכך היא עידוד זרימת דם
טובה אל פלג הגוף התחתון.

● פעולת שחרור / נעילה של משענת הגב- בעצם פעולת נדנוד הגוף שלנו, אחת לכמה דקות, אנחנו מאפשרים תזוזה של הגוף לעידוד תנועה בזמן הישיבה.

● אחיזה טובה של הכיסא בקרקע- בחירה של כיסא בעל 5 זרועות בבסיסו מבטיח את היציבות שלו.

● התאמת הגובה עבור משענות הידיים- התאמה של הזרועות שלנו לגובה משטח העבודה נועד למנוע את התעייפות הידיים בזמן עבודה ממושכת בהתאם לסוג העבודה שאנחנו מבצעים על שולחן
העבודה.

● כוונון עומק המשוב- על מנת שנוכל לעודד זרימת דם טובה אל פלג הגוף התחתון; יש להתחשב בבחירת כיסא עם אפשרות התאמה של עומק הכיסא בהתאם למידותינו. יש לוודא שקיים רווח של
אגרוף בין השוק לירך בתום הכוונון.

● כוונון התומך עבור הגב התחתון- בחלק מהכיסאות קיימת האפשרות לכוונון התומך המדובר הנמצא מאחורי משענת הגב; עניין התורם להפחתת הלחץ על החוליות בהתאמה אישית למשתמש.

● מנגנון סינכרוני- אופציה הקיימת בהרבה מהכיסאות הארגונומיים הנמצאים בשוק; עניין זה תורם לתנועה אחידה של המושב עם משענת הגב ומפחית מהמאמץ החל על הגוף בזמן ישיבה.

● שאת מוצריה ניתן למצוא בחנות המפעל של Wagner בסימן רשום של חברת Dondola מנגנון "סימון" ובקטלוג המוצרים שבאתר שלנו.
העיקרון מאחוריי המנגנון הנ"ל הוא איפשור תנועת הגוף בזמן הישיבה.

לאחר שדשנו רבות בעניין יש בידיכם כעת את המידע האקוטי הנחוץ לטובת בחירת הכיסא הארגונומי הנכון
עבורכם.
ישיבה נעימה 🙂 !

דילוג לתוכן