כסא מחשב

כסא מחשב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

טיפים לישיבה נכונה על גבי כסא מחשב

כסא מחשב נמצא כיום בכל מקום: בבית, בחדר העבודה, במשרד ובחדר הישיבות, והוא מחייב אותנו לישיבה נכונה אשר תשמור על חיוניות גופינו לטווח הקצר, הבינוני והארוך. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים מעשיים לישיבה נכונה על כסא המחשב, אז בפעם הבאה שאתם עומדים לשבת על גבי כסא מחשב יישמו את כל אחד מהטיפים הבאים והבטיחו לעצמכם ישיבה נכונה שתשמור על בריאות גופכם.

• כוונו את ידיות הכיסא לזווית של 90 מעלות באזור המרפקים. כיוון זה יאפשר לכם להניח הידיים על גבי ידיות הכיסא מבלי להפעיל לחץ על הכתפיים. בכל מקרה, רכשו לעצמכם כסא מחשב עם ידיות מתכווננות המיוצרות ממתכת ומכיסוי עליון מגומי קשיח. הימנעו ככל הניתן מרכישת ידיות מפלסטיק לא איכותי וזאת מכיוון שידיות אלו נוטות להישבר לאחר פרק זמן כזה או אחר.

• כוונו את משענת הגב לזווית הנעה בין 90 ל-100 מעלות, וזאת על מנת שהקימור הקיים במשענת יתמוך באופן מלא באזור הקימור הטבעי של גבכם.

• את גובה המושב מומלץ לכוון לזווית של תשעים מעלות בין הירך לשוק, וזאת כאשר כף רגלכם דורכת במלואה על גבי הרצפה. במידה והינם נמוכי קומה, אנו ממליצים לכם להסתייע בדום המאפשר לכם הצבת כפות הרגליים על גביו. הימנעו ככל הניתן מלשבת על גבי כסא מחשב כאשר אחת מרגליכם מונחת על השנייה, והקפידו לאורך כל משך הישיבה על הצבת שתי כפות הרגליים בדריכה מלאה על הרצפה.

• הקפידו לשבת בצמוד למשענת הגב, וזאת תוך כדי שמירה על מרווח כף יד בין החלק האחורי של הברכיים לקצה המושב. הפקדה על כלל זה תאפשר לכם להימנע ככל הניתן מכאבי גב הנגרמים כתוצאה מישיבה לא נכונה וממושכת.

• הקפידו לקום ממקומכם מדי שעה, ובכל שעה עגולה שחררו את גופכם באמצעות הליכה במקום או הליכה למטבחון המשרדי, לחדר הנוחיות וכדומה.

• התחילו את יום העבודה שלכם במספר מתיחות של הידיים, הכתפיים והרגליים. אומנם מתיחות אלו אינן דומות למתיחות הנדרשות לפני פעילות גופנית מאמצת, אך הן בהחלט יסייעו לכם להתגבר על תחושת עייפות הנלווית לישיבה ממושכת על כסא מחשב.

• עשו לעצמכם כלל- ובכל חצי שעה התרחקו עם הכיסא מטר אחד אחורה ממסך המחשב, ובכך תוכלו להימנע מכאבי ראש הנגרמים כתוצאה ממאמץ יתר של העיניים.
הקפידו על כל אחד מהכללים הבאים וגם אתם תוכלו להבטיח לעצמכם ישיבה בטוחה ונכונה על גבי כסא מחשב.

דילוג לתוכן